LT | Change Language: ENG

#21 Skonių spalvos

Jau pirmojo susitikimo su virtuvės šefu Matu Paulinu žinojau, kad į kartas su juo sujungs skonius ir spalvas. Idėja su maistu ir įvairiausių atspalvių spalvotais pieštukais mano galvoje sukosi jau senokai, o naujojo Kauno restorano „Numan” virtuvės šefas ir jo maisto koncepcija pasirodė būtent tas, kuriam ši idėja tiks labiausiai. Neklydau. Matas entuziastingai palaikė idėją ir iš pirmojo susitikimo išsinešiau visą ranka jo braižytą planą, kaip ir kokius patiekalus prie kurių spalvų derinsime.

Kaip pagrindą pasirinkome pagrindines spalvų sistemos RGB spalvas – raudoną, žalią, mėlyną ir visų trijų spalvų maksimalias reikšmes atitinkančią baltą bei jos tonus, einant link juodos. O tada priderinome maistą. Taip gimė grafiška, spalvinga, dramatiško apšvietimo dar viena netikėta mano „52 kartų” fotosesija.

Taigi, šį kartą – apie skonius ir jų spalvas tiems, kurie virtuvėje nori palypėti vienu laipteliu aukštyn. Mato patiekalų receptai puikiai tiks virtuvės gurmanams, ieškantiems naujų idėjų ir norintiems kažką restoraniško pritaikyti namuose. Tiems, kurie nori atrasti naujų maisto gamybos paslapčių, o prie svečių stalo sulaukti susižavėjimo šūksnių ir daug klausimų, o kaip tai padarei?

#21
Fotografija Robertas Daskevičius, I4U studio
Receptai: Matas Paulinas, restorano „Numan” virtuvės šefas

#21 karto receptai

Atgal
DALINTIS

#21 Skonių spalvos